top of page

Mažiau yra daugiau (angl. less is more) – kartoja daugybė žmonių susižavėję minimalizmu. Šis moto atspindi ne tik dailės, muzikos, architektūros, literatūros stilius, kurie tapo ypač populiarūs XX a. pab., bet ir minimalistinio gyvenimo būdo filosofiją. Minimalizmo koncepcija siejama su paprastumu, saikingumu, švara, kartais net asketizmu ir griežtumu, todėl tiek mene, tiek gyvenimo būde stengiamasi atsikratyti nereikalingų formų, daiktų, palikti tik tai, kas svarbiausia. Išgryninti esmę.

Sena – nauja? Daugeliui prie kaklo prigludęs papuošalas “choker’is” (liet. koljė) simbolizuoja ne tolimą praeitį – 9-ąjį dešimtmetį, kai madoje buvo plėšyti džinsai, languoti platūs marškiniai ir, žinoma, – tatuiruotės motyvo plastikinė kaklo juostelė. Tačiau tik nedaugelis žino, kad šis aksesuaras turi ilgą ir įdomią istoriją.

Minimalistiniai papuošalai

Minimalistiniai papuošalai – apgalvotas paprastumas. Minimalizmą galime apibūdinti kaip intelektualų požiūrį į madą, nes šiame stiliuje papuošalas yra suvokiamas ne kaip greitos mados prieskonis, kuris tinkamas ir įdomus tik kelis mėnesius, o vėliau, pasikeitus mados tendencijoms, tiesiog išmetamas, tačiau kaip atsakingos mados simbolis, nepavaldus laikui. Kokybė ir formos grynumas, subtilumas neatsiejami nuo minimalistinio stiliaus papuošalų. Papuošaluose vyrauja geometrinės, skulptūriškos formos, aukso ir sidabro spalvos, blizgūs ir matiniai atspalviai. Šiuos papuošalus lengva derinti prie skirtingų aprangos derinių, nes jie yra nereiklūs, bet saviti, stiprūs, rafinuoti ir modernūs įvaizdžio akcentai. Minimalistinių papuošalų tendencijos nesikeičia jau ne vienerius metus, tad tai tik įrodo, jog šis stilius yra nepavaldus laikui.

bottom of page